Ing. Zdeněk Berka ČSSD LOGO
Lví senát

16. ROČNÍK CYKLO-BĚHU ZA ČESKOU REPUBLIKU BEZ DROG 2018

Cyklo-běh za ČR

Veřejná přednáška „Kvantová mechanika a fyzika pevných látek“

Návštěva starostek a starostů Sokolovska

Veřejné slyšení k „Petici za urychlení dostavby rychlostní silnice R6 Praha – Karlovy Vary - Cheb“

Setkání senátorek a senátorů s občany

Setkání senátorek a senátorů s občany se bude konat v sobotu 8. září 2018 od 14 hodin ve Valdštejnské zahradě.
Se senátní delegací v Japonsku

Ve dnech 15. - 22. 5. 2016 navštívila delegace senátorů z Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Japonsko.

Program zahraniční cesty byl velmi pestrý a náročný a začal ihned po příletu do hlavního města. Po letmé prohlídce Tokia byli senátoři přijati ředitelem Úřadu kultury na krátkou besedu, poté navštívili základní školu Setagaya Elementary School, kde se zúčastnili výuky a následně České centrum, kde se setkali s ředitelkou paní Evou Takamine.

V dalších dnech senátoři navštívili Josai University – Institut středoevropských studií, soukromou katolickou Sophia University, hřbitov ve Fuchu - památník padlých československých legionářů a galerii Alfonse Muchy v Sakai. Na Tokijské univerzitě cizích jazyků, kde je katedra bohemistiky, besedovali s japonskými studenty českého jazyka.

Senátní delegace se dále zúčastnila jednání s Výborem pro vzdělávání, kulturu a vědu horní komory Japonského Parlamentu a také jednání na Ministerstvu školství, sportu, vědy a techniky. 

Senátoři byli přijati panem Akihiko Miyamoto, předsedou přední vědecko-technickou agenturou NEDO v Japonsku a na závěr dne také starostou města Sakai panem Osami Takeyama.

V předposlední den návštěvy byli účastni vernisáže výstavy k 700. výročí narození Karla IV. v prostorách tokijského Českého centra a také čajového obřadu v kulturním středisku v městě Sakai.

Poslední den byli přijati ředitelem japonské veřejnoprávní televize a rozhlasu panem Yoichi Matsubara, neboť tato veřejnoprávní televize je organizátorem výstavy Slovanské epopeje Alfonse Muchy, která bude hlavní součástí Roku české kultury v Japonsku v roce 2017.