Ing. Zdeněk Berka ČSSD LOGO
Lví senát

16. ROČNÍK CYKLO-BĚHU ZA ČESKOU REPUBLIKU BEZ DROG 2018

Cyklo-běh za ČR

Veřejná přednáška „Kvantová mechanika a fyzika pevných látek“

Návštěva starostek a starostů Sokolovska

Veřejné slyšení k „Petici za urychlení dostavby rychlostní silnice R6 Praha – Karlovy Vary - Cheb“

Setkání senátorek a senátorů s občany

Setkání senátorek a senátorů s občany se bude konat v sobotu 8. září 2018 od 14 hodin ve Valdštejnské zahradě.
Senátoři byli nadšení

Na pozvání senátora Zdeňka Berky, který má ve svém volebním obvodu i Mariánské Lázně, se dne 14.8.2015 uskutečnilo výjezdní zasedání Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR, jehož je místopředsedou, přímo v Mariánských Lázních. Cílem bylo setkat se s komunálními politiky nejen z Mariánských Lázní, ale také z přilehlých obcích a také se zástupci vzdělávacích a kulturních zařízení. Při této příležitosti se senátoři také zúčastnili zahájení Chopinova festivalu a uctili Chopinovu památku spolu s hlavními představiteli města a pořadateli festivalu.

Cílem výjezdního zasedání senátorů bylo setkání na Městském úřadě Mariánské Lázně se starosty obcí a řediteli příspěvkových organizací města  a diskutovat problematiku komunální politiky v regionu. Během setkání proběhla bezprostřední diskuze, jejímž hlavním tématem byla lidská práva versus občanské povinnosti, význam rodiny a školy, problematika sociálních dávek a s tím související legislativní prostředí a spousta dalších témat, která se průběžně rozvinula z dotazů.

Senátoři vítají diskuze s komunálními politiky z několika důvodů - dostávají přímé informace z regionů napříč republikou, mohou na ně bezprosatředně reagovat, ale také se inspirovat ve své práci. Současně mohou komunální politiky seznámit s tím, jaké oni, jako zákonodárci, mají možnosti v legislatvním prostředí, co mohou ovlivnit a na druhé straně, jaké pro ně existují limity vyplývající z legislativního procesu.

Setkáním v Mariánských Lázní byli senátoři nadšení a bylo přínosem pro všechny strany. 

Foto viz fotogalerie.