Ing. Zdeněk Berka ČSSD LOGO
Lví senát

PF 2018

Návštěva starostek a starostů Sokolovska

Veřejné slyšení k „Petici za urychlení dostavby rychlostní silnice R6 Praha – Karlovy Vary - Cheb“

Výjezdní zasedání Výboru pro vzdělávání.... do Laserového centra HiLASE

Výjezdní zasedání Výboru pro vzdělávání.... do Laserového centra HiLASE1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Pedagogové Střední školy živnostenské Sokolov v Senátu

I v letošním roce pokračují návštěvy škol a organizací, které přijíždí na pozvání pana senátora do Senátu. V tomto měsíci přijely na návštěvu Senátu pedagožky ze Střední školy živnostenské Sokolov, kterou přijal pan senátor Berka v prostorách Valdštejnské zahrady.

SŽDC slíbila 20 milionů korun na opravu nádražní budovy

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) slíbila, že oprava zašlé nádražní budovy v Sokolově bude investiční prioritou nejbližšího období. Generální ředitel správy železnice Pavel Surý to osobně řekl starostovi Janu Pickovi při schůzce, kterou přímo v Praze zprostředkoval senátor a bývalý starosta Zdeněk Berka.

Předávání Medailí MŠMT prvního a druhého stupně

Za vynikající či dlouhodobě vynikající práci předala ministryně školství Kateřina Valachová a místopředseda senátního Výboru pro vzdělávání senátor Zdeněk Berka v Hlavním sále Valdštejnského paláce učitelkám a učitelům z celé České republiky Medaile MŠMT prvního a druhého stupně. 

Ministryně Valachová navštívila i Sokolov

4. března 2016 - Ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová navštívila v pondělí 14.3. 2016 v rámci svých pravidelných výjezdů opět Karlovarský kraj. Čekala ji řada zajímavých setkání a debat o připravované i schválené legislativě, podmínkách pro společné vzdělávání, asistentech pedagogů, ale také o platech učitelů apod.

Připomínka č.2 k příspěvkům krajských zastupitelů v Krajských listech KV

V 2. čísle letošních Krajských listů byly publikovány příspěvky náměstka hejtmana Dalibora Blažka týkající se inkluze na ZŠ a zastupitele Jana Horníka na téma rozpočtového určení daní pro obce. I když nejsem členem krajského zastupitelstva pokládám za vhodné se k těmto tématům rovněž vyjádřit, protože jejich projednávání jsem v Senátu pozorně sledoval, u novely školského zákona jsem byl zpravodajem.

Připomínka č.1 k příspěvkům krajských zastupitelů v Krajských listech KV

V 2. čísle letošních Krajských listů byly publikovány příspěvky náměstka hejtmana Dalibora Blažka týkající se inkluze na ZŠ a zastupitele Jana Horníka na téma rozpočtového určení daní pro obce. I když nejsem členem krajského zastupitelstva pokládám za vhodné se k těmto tématům rovněž vyjádřit, protože jejich projednávání jsem v Senátu pozorně sledoval, u novely školského zákona jsem byl zpravodajem.

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=MajXWUyRDaI

Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka k videu uvedl: „Chtěli jsme lidem sdělit pomocí kladných emocí, že stát není zlo, nebo že není postaven jen na penězích a manažerských rozhodnutích. Dobrý stát je postaven na myšlenkách svobody, spravedlnosti a solidarity. Nemá jen dohlížet, vybírat daně a spravovat účetní knihy.  Má také pomáhat, podporovat, rozvíjet. Patří všem, nejenom těm, kdo měří hodnotu všeho v penězích. Dobrý stát myslí na budoucnost, a ta není projektem na jedno volební období.“

Konference Jak na společné vzdělávání

Dne 8. února 2016 pořádala Nadace Open Society Fund Praha (Nadace OSF) společně s Krajským úřadem Karlovarského kraje pod záštitou pana senátora Zdeňka Berky a paní poslankyně Markéty Wernerové konferenci Jak na společné vzdělávání v Karlovarském kraji.

V Senátu se hovořilo o potřebách celoživotního vzdělávání

V Senátu byla zahájena konference o celoživotním vzdělávání, kterou zahájil senátor ing. Zdeněk Berka. Jejím tématem bude letos i blok zaměřený na přípravu stárnutí zaměstnanců ve firmách.

Výjezdní zasedání Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice

Zajímavý program mělo výjezdní zasedání výboru, které proběhlo 19. ledna 2016. Senátoři navštívili expozici Techmania Science Center v Plzni, kde byli seznámeni s problematikou science centry v ČR a byla jim byla představena programová nabídka pro školy. Poté následovala komentovaná prohlídka expozic včetně 3D Planetária.