Ing. Zdeněk Berka ČSSD LOGO
Lví senát

PF 2018

Návštěva starostek a starostů Sokolovska

Veřejné slyšení k „Petici za urychlení dostavby rychlostní silnice R6 Praha – Karlovy Vary - Cheb“

Výjezdní zasedání Výboru pro vzdělávání.... do Laserového centra HiLASE

Výjezdní zasedání Výboru pro vzdělávání.... do Laserového centra HiLASE1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Ve dnech 22. – 23. 9. 2016 se konalo výjezdní zasedání Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice do Národního parku Šumava – Modrava

Výbor pro vzdělávání vědu kulturu lidská práva a petice uskutečnil ve dnech 22.-23. září 2016 výjezdní zasedání na Šumavu (Modrava). Pro nás laiky bylo cílem bližší seznámení s připravovaným zákonem o NP ve vztahu s požadavky petentů, a to formou diskuze se zástupci NP Šumava, obcí, soukromými vlastníky lesů v rámci NP, členy petičního výboru a VŠ odborníky – celkem cca 40 lidí.  Názory jednotlivých diskutujících byly velmi rozdílné, mnohdy i protichůdné. Uvedu to, co zaznělo, a co pokládám za nejdůležitější:

 

Se senátní delegací v Japonsku

Ve dnech 15. - 22. 5. 2016 navštívila delegace senátorů z Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Japonsko.

Program zahraniční cesty byl velmi pestrý a náročný a začal ihned po příletu do hlavního města. Po letmé prohlídce Tokia byli senátoři přijati ředitelem Úřadu kultury na krátkou besedu, poté navštívili základní školu Setagaya Elementary School, kde se zúčastnili výuky a následně České centrum, kde se setkali s ředitelkou paní Evou Takamine.

Pedagogové Střední školy živnostenské Sokolov v Senátu

I v letošním roce pokračují návštěvy škol a organizací, které přijíždí na pozvání pana senátora do Senátu. V tomto měsíci přijely na návštěvu Senátu pedagožky ze Střední školy živnostenské Sokolov, kterou přijal pan senátor Berka v prostorách Valdštejnské zahrady.

SŽDC slíbila 20 milionů korun na opravu nádražní budovy

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) slíbila, že oprava zašlé nádražní budovy v Sokolově bude investiční prioritou nejbližšího období. Generální ředitel správy železnice Pavel Surý to osobně řekl starostovi Janu Pickovi při schůzce, kterou přímo v Praze zprostředkoval senátor a bývalý starosta Zdeněk Berka.

Předávání Medailí MŠMT prvního a druhého stupně

Za vynikající či dlouhodobě vynikající práci předala ministryně školství Kateřina Valachová a místopředseda senátního Výboru pro vzdělávání senátor Zdeněk Berka v Hlavním sále Valdštejnského paláce učitelkám a učitelům z celé České republiky Medaile MŠMT prvního a druhého stupně. 

Ministryně Valachová navštívila i Sokolov

4. března 2016 - Ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová navštívila v pondělí 14.3. 2016 v rámci svých pravidelných výjezdů opět Karlovarský kraj. Čekala ji řada zajímavých setkání a debat o připravované i schválené legislativě, podmínkách pro společné vzdělávání, asistentech pedagogů, ale také o platech učitelů apod.

Připomínka č.2 k příspěvkům krajských zastupitelů v Krajských listech KV

V 2. čísle letošních Krajských listů byly publikovány příspěvky náměstka hejtmana Dalibora Blažka týkající se inkluze na ZŠ a zastupitele Jana Horníka na téma rozpočtového určení daní pro obce. I když nejsem členem krajského zastupitelstva pokládám za vhodné se k těmto tématům rovněž vyjádřit, protože jejich projednávání jsem v Senátu pozorně sledoval, u novely školského zákona jsem byl zpravodajem.

Připomínka č.1 k příspěvkům krajských zastupitelů v Krajských listech KV

V 2. čísle letošních Krajských listů byly publikovány příspěvky náměstka hejtmana Dalibora Blažka týkající se inkluze na ZŠ a zastupitele Jana Horníka na téma rozpočtového určení daní pro obce. I když nejsem členem krajského zastupitelstva pokládám za vhodné se k těmto tématům rovněž vyjádřit, protože jejich projednávání jsem v Senátu pozorně sledoval, u novely školského zákona jsem byl zpravodajem.

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=MajXWUyRDaI

Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka k videu uvedl: „Chtěli jsme lidem sdělit pomocí kladných emocí, že stát není zlo, nebo že není postaven jen na penězích a manažerských rozhodnutích. Dobrý stát je postaven na myšlenkách svobody, spravedlnosti a solidarity. Nemá jen dohlížet, vybírat daně a spravovat účetní knihy.  Má také pomáhat, podporovat, rozvíjet. Patří všem, nejenom těm, kdo měří hodnotu všeho v penězích. Dobrý stát myslí na budoucnost, a ta není projektem na jedno volební období.“

Konference Jak na společné vzdělávání

Dne 8. února 2016 pořádala Nadace Open Society Fund Praha (Nadace OSF) společně s Krajským úřadem Karlovarského kraje pod záštitou pana senátora Zdeňka Berky a paní poslankyně Markéty Wernerové konferenci Jak na společné vzdělávání v Karlovarském kraji.