Ing. Zdeněk Berka ČSSD LOGO
Lví senát


Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(../defend.php) is not within the allowed path(s): (/home/berkazdenek.cz/berkazdenek.cz:/home/berkazdenek.cz/data:/tmp:/usr/share/pear) in /home/berkazdenek.cz/berkazdenek.cz/inc/articles.php on line 3

Warning: include(../defend.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/berkazdenek.cz/berkazdenek.cz/inc/articles.php on line 3

Warning: include(): Failed opening '../defend.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/berkazdenek.cz/berkazdenek.cz/inc/articles.php on line 3
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Konference Jak na společné vzdělávání

Dne 8. února 2016 pořádala Nadace Open Society Fund Praha (Nadace OSF) společně s Krajským úřadem Karlovarského kraje pod záštitou pana senátora Zdeňka Berky a paní poslankyně Markéty Wernerové konferenci Jak na společné vzdělávání v Karlovarském kraji.

V Senátu se hovořilo o potřebách celoživotního vzdělávání

V Senátu byla zahájena konference o celoživotním vzdělávání, kterou zahájil senátor ing. Zdeněk Berka. Jejím tématem bude letos i blok zaměřený na přípravu stárnutí zaměstnanců ve firmách.

Výjezdní zasedání Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice

Zajímavý program mělo výjezdní zasedání výboru, které proběhlo 19. ledna 2016. Senátoři navštívili expozici Techmania Science Center v Plzni, kde byli seznámeni s problematikou science centry v ČR a byla jim byla představena programová nabídka pro školy. Poté následovala komentovaná prohlídka expozic včetně 3D Planetária. 

Členové senátního Výboru pro vzdělávání jednali na ČŠI

Ve čtvrtek 5. listopadu 2015 se na ústředí České školní inspekce uskutečnilo jednání se zástupci Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR. Smyslem jednání bylo prodiskutovat se senátory stěžejní úkoly a oblasti, které bude Česká školní inspekce ve školách a školských zařízeních v letošním školním roce sledovat a hodnotit.

Časopis Senát

Kancelář Senátu PČR vydává čtvrletně Časopis Senát. Shrnuje nejdůležitější události a akce. Vychází jak elektronicky, tak v tištěné verzi. Ta je k dispozci v naší kanceláři. Příjemné čtení.

http://senat.cz/informace/casopis/index.php

Škola pro demokracii

Vážený pane Berko,

ráda bych Vám poděkovala za Vaši účast na pondělním setkání žákovských parlamentů „Škola pro demokracii“. V žákovském parlamentu se děti učí samostatnosti a odpovědnosti zcela přirozenou cestou. Slavnostní akce v Senátu pro ně představuje nedocenitelný zážitek!

Benefiční akce pro Domácí hospic Motýl

První benefiční akce pro Domácí hospic Motýl vynesla neuvěřitelných 38 tisíc korun. Za tento výtěžek Domácí hospic Motýl pořídí oxygenátor či transfuzní pumpu. Benefice se uskutečnila v úterý v podvečer v Městském divadle v Sokolově.

Se senátní delegací v Norsku

Ve dnech 16. - 20. 11. 2015 odjela na pracovní návštěvu do Norského království delegace senátorů z Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

Delegaci přijal pan velvyslanec ČR v Norsku pan JUDr. Milan Dufek, který představil město Oslo a aktivity ČR v Norském království. Program návštěvy byl velmi pestrý a náročný.

Senátoři byli nadšení

Na pozvání senátora Zdeňka Berky, který má ve svém volebním obvodu i Mariánské Lázně, se dne 14.8.2015 uskutečnilo výjezdní zasedání Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR, jehož je místopředsedou, přímo v Mariánských Lázních. Cílem bylo setkat se s komunálními politiky nejen z Mariánských Lázní, ale také z přilehlých obcích a také se zástupci vzdělávacích a kulturních zařízení. Při této příležitosti se senátoři také zúčastnili zahájení Chopinova festivalu a uctili Chopinovu památku spolu s hlavními představiteli města a pořadateli festivalu.

Oslavy 70. výročí konce druhé světové války v Sokolově

Oslavy 70. výročí konce druhé světové války v Sokolově pokračovaly v sobotu 16.5. vzpomínkovými akcemi na osvobození města americkou armádou na Starém náměstí a v oddechovém parku Bohemie. Četní zájemci, mezi nimi starosta města Jan Picka, místostarostka Renata Oulehlová, senátor Zdeněk Berka a poslanec Josef Novotný, přivítali kolonu tří desítek historických vojenských vozidel a sledovali dobové bojové ukázky. Kolona zde byla k dispozici k bližší prohlídce spolu s technikou policie a hasičů.

 

Více viz fotogalerie.